Co zrobić, żeby podnieść wartość mieszkania na rynku?

room-3077080_1280

Szykujesz się do sprzedania mieszkania? Chcesz zwiększyć jego wartość, by móc zażądać jak najwyższej kwoty? To poradnik dla Ciebie!

Nieważne czy mamy dwa mieszkania czy jedno. W pewnym momencie będziemy chcieli je sprzedać i kupić coś nowego, przeprowadzić się. Co jednak zrobić, by nie oddawać mieszkania za bezcen? Jak powalczyć trochę o wyższą cenę? W jaki sposób ulepszyć lokal, aby ten zwiększył swoją wartość na rynku nieruchomości wtórnych?

Odpowiedzi na te i inne pytania poniżej:

Wymień instalacje grzewcze i sanitarne

Najczęstszymi awariami w starym budownictwie są te związane z instalacją grzewczą oraz sanitarną. Nie da się ukryć, że stare rury, nieszczelne grzejniki czy przeciekające krany to prawdziwa zmora. Chcąc zwiększyć wartość swojego mieszkania – zainwestuj w wymianę felernych części. Dzięki temu mieszkanie będzie bez szwanku mogło służyć swoim nowym mieszkańcom jeszcze przez wiele lat, a Tobie nikt nie zarzuci oszustwa czy niedbalstwa.

nowoczesne mieszkanie

Odśwież ściany

Okazuje się, że na ogólną wartość mieszkania na rynku ma wpływ również stan ścian. A raczej ich wygląd. Brzydkie, obdrapane lub pozalewane ściany potrafią odstraszyć nawet najbardziej zdesperowanego potencjalnego nabywcę. Zanim więc zaczniemy robić zdjęcia do ogłoszenia i zapraszać ludzi na oglądanie – przemalujmy ściany, by mieszkanie wydawało się czystsze i ładniejsze.

Pozbądź się rupieci i rzeczy, które zbierają kurz

Jak zgodnie przyznają pośrednicy nieruchomości – nic tak nie wpływa negatywnie na wizerunek naszego lokum jak walające się po nim bibeloty, przytłaczające ozdoby, które tak naprawdę szpecą, czy meble, z których każdy pochodzi z innej parafii i zajmuje cenną przestrzeń.

Dzięki wyrzuceniu niepotrzebnych gratów możemy liczyć na to, że nasz przestrzeń optycznie będzie wydawała się większa, niż w rzeczywistości jest. Dodatkowo zyska na wrażeniu czystości i swobody.

A to tylko podstawowe triki, które możesz zastosować, by Twoje mieszkanie zyskało na wartości. Po więcej informacji udaj się do sprawdzonego agenta nieruchomości, który dysponuje znacznie większą wiedzą niż ta przedstawiona w artykule.