Co zrobić, żeby podnieść wartość mieszkania na rynku?

Szykujesz się do sprzedania mieszkania? Chcesz zwiększyć jego wartość, by móc zażądać jak najwyższej kwoty? To poradnik dla Ciebie!

Nieważne czy mamy dwa mieszkania czy jedno. W pewnym momencie będziemy chcieli je sprzedać i kupić coś nowego, przeprowadzić się. Co jednak zrobić, by nie oddawać mieszkania za bezcen? Jak powalczyć trochę o wyższą cenę? W jaki sposób ulepszyć lokal, aby ten zwiększył swoją wartość na rynku nieruchomości wtórnych?

Odpowiedzi na te i inne pytania poniżej:

Wymień instalacje grzewcze i sanitarne

Najczęstszymi awariami w starym budownictwie są te związane z instalacją grzewczą oraz sanitarną. Nie da się ukryć, że stare rury, nieszczelne grzejniki czy przeciekające krany to prawdziwa zmora. Chcąc zwiększyć wartość swojego mieszkania – zainwestuj w wymianę felernych części. Dzięki temu mieszkanie będzie bez szwanku mogło służyć swoim nowym mieszkańcom jeszcze przez wiele lat, a Tobie nikt nie zarzuci oszustwa czy niedbalstwa.

nowoczesne mieszkanie

Odśwież ściany

Okazuje się, że na ogólną wartość mieszkania na rynku ma wpływ również stan ścian. A raczej ich wygląd. Brzydkie, obdrapane lub pozalewane ściany potrafią odstraszyć nawet najbardziej zdesperowanego potencjalnego nabywcę. Zanim więc zaczniemy robić zdjęcia do ogłoszenia i zapraszać ludzi na oglądanie – przemalujmy ściany, by mieszkanie wydawało się czystsze i ładniejsze.

Pozbądź się rupieci i rzeczy, które zbierają kurz

Jak zgodnie przyznają pośrednicy nieruchomości – nic tak nie wpływa negatywnie na wizerunek naszego lokum jak walające się po nim bibeloty, przytłaczające ozdoby, które tak naprawdę szpecą, czy meble, z których każdy pochodzi z innej parafii i zajmuje cenną przestrzeń.

Dzięki wyrzuceniu niepotrzebnych gratów możemy liczyć na to, że nasz przestrzeń optycznie będzie wydawała się większa, niż w rzeczywistości jest. Dodatkowo zyska na wrażeniu czystości i swobody.

A to tylko podstawowe triki, które możesz zastosować, by Twoje mieszkanie zyskało na wartości. Po więcej informacji udaj się do sprawdzonego agenta nieruchomości, który dysponuje znacznie większą wiedzą niż ta przedstawiona w artykule.