Jaki projekt wnętrza najbardziej do Ciebie pasuje?

Projektowanie wnętrza naszego przyszłego mieszkania nie należy do najłatwiejszych zadań. Musimy pamiętać o wielu szczegółach, jednocześnie wiedząc, że przestrzeń jest ograniczona ilością metrów kwadratowych. Od czego jednak są projektanci wnętrz, którzy potrafią z każdego zwykłego pomieszczenia w stanie deweloperskim wyczarować niezwykły, oryginalny i stylowy cud?

Zanim skupisz się na kupowaniu nowych mebli do mieszkania czy wybieraniu farb i innych materiałów oraz dodatków, musisz upewnić się, jaki styl mieszkania najbardziej Ci się podoba i w którym będziesz się najlepiej czuć. Dużym błędem jest mieszanie ze sobą stylów, nie mając o tym zielonego pojęcia. Wówczas możemy narazić nasze nowe mieszkanie na stylistyczne niedopasowanie i w efekcie… brzydki efekt końcowy. A na tym przecież nam nie zależy!

Jeśli chcesz znaleźć swój własny styl do mieszkania, koniecznie sprawdź te projekty wnętrz w Gdańsku.

A oto najpopularniejsze ostatnio projekty wnętrz:

 

źródło: https://studioloko.pl

Projekt nowoczesny i minimalistyczny

Wnętrza nowoczesne oraz minimalistyczne, które są podobne również do skandynawskich, cechują się głównie stonowaną kolorystyką i prostymi rozwiązaniami w kontekście użytych mebli oraz dodatków.

Biel, szarość oraz czerń w takich projektach są najbardziej wskazane i pożądane. Dzięki nim stworzyć można przestrzeń geometryczną, która ze sobą kontrastuje, dając ładne wrażenia estetyczne. Bardzo często w projektach wnętrz nowoczesnych oraz minimalistycznych wykorzystuje się również motywy metalowe i srebrne –  na przykład w postaci dodatków takich jak donice na rośliny, figurki na stoliku czy też klosze do lamp. Projekty nowoczesne chętnie wykorzystują również żywą, zieloną roślinność, która kojarzy się ze spokojem, ale i jest ciekawym przełamaniem stonowanych barw.

 

Projekt vintage

Projekty wnętrz w stylu vintage są zupełnie odwrotne do nowoczesnych. W nich chodzi nam o to, aby celowo stworzyć przestrzeń charakterystycznie postarzaną. Bardzo często do zbudowania takich wnętrz wykorzystuje się stare meble, które wcześniej należy odpowiednio odrestaurować.

Projekty wnętrz vintage bazują na postarzanych podłogach – najczęściej drewnianych z widocznymi sękami, porysowanych, które mają przypominać zużyte, stare podłogi w klimatycznych domach. Również ważne są tu wszelkiego rodzaju dodatki, które upiększają wnętrze. Wiekowe zegary, donice na kwiaty o charakterystycznym designie, czy też zielone rośliny, które tutaj również przełamują barierę kolorystyczną drewna – zwykłego lub też celowo bielonego.