Kontenery – małe wielkie rozwiązania

źródło: https://mastertec.biz.pl/kontenery.html

Szpetne i z brzydkiej blachy – tak zazwyczaj określamy kontenery, które od lat wpisują się w krajobraz wielu różnych inwestycji. Wydawać by się mogło, że w tym względzie nic się zmienić nie może. Nic bardziej mylnego! Coraz więcej producentów – i użytkowników – zaczyna dostrzegać potencjał, który kryją w sobie te metalowe pojemniki. Czy słusznie? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule!

 

Czym właściwie są kontenery?

Kontenery to rzeczywiście blaszaki, które mimo tak ordynarnej powierzchowności, mogą pełnić wiele różnych funkcji. Jedną z ich najważniejszych zalet jest łatwość przenoszenia z miejsce na miejsce, dzięki czemu są to konstrukcje wielokrotnego użytku.

Całe mnóstwo kontenerów transportowych
Tradycyjne kontenery transportowe

Nowoczesne kontenery mogą być ze sobą łączone, dzięki czemu uzyskać można pomieszczenia o naprawdę sporej powierzchni. Coraz więcej z nich wyróżnia się niestandardowym wyglądem, w którym zaczynają dominować kolorowe wstawki i inne stylowe rozwiązania. Najlepsi producenci w kraju (np. Mastertec) wykonują także kontenery, które wykazują się cechami wskazanymi przez klientów. Potrzebujesz duże okno? Nie ma problemu!

 

Kontenery – gdzie się przydadzą?

Kontener - punkt pierwszej pomocy

Najczęściej z kontenerami spotkać się można na placach budowy, gdzie służą robotnikom na wiele różnych sposobów. Mogą być one wykorzystywane jako składziki na narzędzia czy materiały budowlane. Z powodzeniem mogą także odgrywać rolę szatni czy pomieszczenia socjalnego. W Polsce i na świecie coraz popularniejsze staje się wykorzystanie blaszaków do konstrukcji biur i pomieszczeń socjalnych.

 

Ciekawym przykładem wykorzystania kontenerów może być mobilny punkt pierwszej pomocy, który podróżuje z sanitariuszami ciągnięty na platformie przyczepy.

 

A może… mieszkanie w kontenerze?

Chociaż może się to wydawać dziwne, to coraz więcej osób decyduje się na zamieszkanie w kontenerach… mieszkalnych. Nie chodzi tutaj bynajmniej o sypianie w blaszakach na miejscu budowy, ale o całoroczne przebywanie w konstrukcji postawionej na własnej działce. Jest to tania alternatywa dla budowania domu, na który nie każdy może sobie pozwolić.

Podsumowanie

Kontenery przeżywają obecnie drugą młodość, podczas której zaczynają być one wykorzystywane do wielu różnych celów. Czy staną się one sposobem na bardzo tanie budownictwo lub rozwiążą problem bezdomności? Czas pokaże.