Kryteria wyboru suszarki do prania

Nie będzie niczym odkrywczym stwierdzić, że suszarki do prania zwykle traktowane są w sposób marginalny, szczególnie w odniesieniu do pozostałego domowego sprzętu. A przecież sięgnięcie po tę właściwą znacznie ułatwi rozwieszanie naszych ubrań. Na co powinno zwracać się uwagę w trakcie wyboru?

Poziom stabilności

Za sprawą stabilności mowa zarówno o komforcie korzystania z suszarki na prawnie, jak i poziomie bezpieczeństwa samego sprzętu. Te aspekty są ściśle związane  z konstrukcją omawianego akcesorium, w której to najważniejszy jest projekt statywu. Rozsądnie jest zatem w jego przypadku zwrócić uwagę na następujące rzeczy:

  • to, w jaki sposób się rozkłada,
  • wytrzymałość poszczególnych połączeń,
  • (opcjonalne) elementy antypoślizgowe.

Oczywiście, suszarka będzie funkcjonowała inaczej, jeśli chociażby nałoży się na nią świeżo wypraną odzież przesiąkniętą wodą. Jeśli zatem istnieje taka możliwość, to osobiście przetestujcie produkt.

Suszarka na pranie marki Jotta. Źródło: Dajar

Charakterystyka budowy

Gdy do dyspozycji mamy jedynie niewielką dostępną przestrzeń na zagospodarowanie suszarki, nie bez znaczenia jest jej wielkość, biorącą pod uwagę stan rozłożony i złożony.  Przy czym nie wszystkie modele zdolne są do poddania się procesowi kompresji, aby można je było przechować w szafie. Zatem właściwa suszarka powinna zarówno poradzić sobie z dostateczną ilością prania, jak i nie przeszkadzać z w poruszaniu się po domu.

Proponowanym wariantem są suszarki pionowe. Nie są co prawda zdolne do rozwieszania dużych tkanin o znacznej rozpiętości, lecz ich wymiary sprawiają, że w przestrzeni mieszkalnej są niemal niezauważalne.

Ilość miejsca na suszarce

Nieodpowiednio wybierając suszarkę, okaże się, że udostępnia nam niedostateczną ilość miejsca na pranie, przez co nie będzie możliwości wysuszenia wszystkiego na raz. Aby tego uniknąć, zwracajcie uwagę na powierzchnię i poziom ładowności, zwłaszcza jeśli jesteście osobami piorącymi przynajmniej kilka razy w ciągu tygodnia.

Wytrzymałość suszarki

Nie należy liczyć na to, że wszystkie suszarki dzielą taką samą wytrzymałość i jakość wykonania poszczególnych elementów. Szczęśliwie, już na pierwszy rzut oka można faktycznie ocenić, czy konstrukcja jest solidna, co pozwoli na uniknięcie rozczarowania i zbyt szybkie zniszczenie się osuszacza. Wszystko po to, aby kolejna domowa czynność nie sprawiała żadnych problemów.