Lokalizacja apartamentów w Warszawie – to ma znaczenie

Stolica Polski nieustannie się rozwija, goniąc w zawrotnym tempie zachodnie metropolie. Jak grzyby po deszczu w centrum miasta wyrastają wciąż nowe drapacze chmur i biurowce, a wraz z nimi kolejne miejsca pracy. Warszawa z roku na rok przyciąga coraz więcej nowych mieszkańców, którzy porzucając swoje dotychczasowe miejsce zamieszkania, przenoszą się do stolicy.

Przeprowadzka wiąże się zawsze ze zmianą lokum i poszukiwaniem nowych mieszkań lub apartamentów w Warszawie, najlepiej jak najbliżej miejsca przyszłej pracy. Deweloperzy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, zaoferowali szereg nowych inwestycji na warszawskiej Woli – dawnej przemysłowej dzielnicy stolicy. Bliskie sąsiedztwo Śródmieścia i wielu biurowców jest niewątpliwym atutem tej lokalizacji.

Co więc zyskujemy, przeprowadzając się do jednego z nowych apartamentów w Warszawie? Prócz często bardzo dobrej, wspomnianej wcześniej lokalizacji, dostajemy szereg udogodnień, które z pewnością ułatwią nam codzienne życie i pozwolą wyrwać z każdego pracującego dnia dodatkowe cenne godziny wolnego czasu. Mieszkanie i praca w centrum wiąże się nierozłącznie z problemem korków samochodowych w godzinach szczytu, które w stolicy są wyjątkowo uciążliwe, przetrzymując nas w samochodzie lub innym środku komunikacji miejskiej, dodatkowy czas, podczas podróży na trasie dom – praca. Jeżeli nasza rodzina jest nieco większa, często musimy zahaczyć o żłobek, przedszkole czy szkołę, by bezpiecznie dostarczyć czy odebrać nasze pociechy, co dodatkowo wydłuża czas spędzony w samochodzie.

apartamentywwarszawie-2

Jakie udogodnienia oferują swoim mieszkańcom apartamenty w Warszawie?

Apartamenty w Warszawie, a raczej apartamentowce są często tak zlokalizowane, że oferują swoim potencjalnym mieszkańcom szereg udogodnień pozwalających zaoszczędzić cenny czas. Do lokalizacyjnych „extrasów” należy na pewno dobre skomunikowanie z miejskimi środkami transport, bliska lokalizacja żłobka, przedszkola, czy też innych punktów usługowych, jak np. siłownia czy lokalny mini-market. Często lokale usługowe zlokalizowane są na parterze tego samego budynku lub w bardzo bliskiej odległości, co na pewno docenimy, odprowadzając dziecko do przedszkola rano przed pracą, czy robiąc szybkie zakupy w markecie, do którego wystarczy zjechać windą i przejść parę kroków. O hali garażowej już nawet nie wspominam, bo jest to już niejaki standard w budynkach mieszkalnych nowego budownictwa, zwłaszcza tych o wysokim standardzie. Budynki często są też zlokalizowane w zamkniętych, strzeżonych „enklawach”, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, którzy mogą w ten sposób (mimo mieszkania w centrum miasta), choć w pewnym stopniu odciąć się od wszędobylskiego zgiełku warszawskiej metropolii.

Warszawskie apartamenty często idą o krok dalej, zapewniając swoim mieszkańcom atrakcje dostępne tylko dla nich, jak np. siłownia, gdzie można poćwiczyć po pracy w kameralnej atmosferze, czy też strefy zieleni zlokalizowane coraz częściej np. na dachu budynku, gdzie podziwiając panoramę miasta wśród krzewów i kwiatów, nie spotkamy nikogo prócz naszych sąsiadów. Nowa inwestycja Art Deco Wola (http://artdecowola.pl) ma w założeniu zapewnić swoim przyszłym lokatorom bardzo podobny standard.