Posadzki anhydrytowe to powierzchnie, które są najczęściej stosowane w dużych budynkach. Takie posadzki były i nadal są stosowane w szkołach, więc każdy może sobie z łatwością przypomnieć, o jaką posadzkę chodzi. Oprócz szkół stosuje się je również w szpitalach, a nawet domach, gdzie są świetnym materiałem pod płytki. Swoją dużą popularność na przestrzeni lat zyskały tym, że w bardzo krótkim czasie uzyskuje się gładką powierzchnię, a jej wykonanie nie należy do skomplikowanych przez co dalsze prace remontowe lub wykończeniowe, mogą być realizowane zaraz po wyschnięciu takiej posadzki, najczęściej są to tylko 2 dni, oczywiście w zależności od objętości danej wylewki. Co więcej, warto wiedzieć o właściwościach takich posadzek anhydrytowych?
Właściwości posadzki anhydrytowej
Posadzki anhydrytowe z pewnością wyróżniają się swoimi właściwościami szybkoschnącymi, dzięki nim profesjonalna ekipa jest w stanie zastosować taką wylewkę na przestrzeni jednego dnia, a już po 48 godzinach można wrócić do reszty prac remontowych. Dodatkową zaletą jest to, że w przeciwieństwie do innych posadzek ogrzewanie podłogowe można włączyć już po 7 dniach od położenia posadzki anhydrytowej. Jeśli czas na budowie nas ogranicza, to warto rozważyć ofertę pianobeton Opole. Pianobeton, czyli często zwany lżejszym betonem, bo aż o trzy razy, ma swoje zastosowanie podczas budowy, gdzie bardzo często zastępuje warstwę styropianu na posadzce, umożliwiają to jego duże właściwości izolacyjne. O posadzce anhydrytowej warto wiedzieć również to, że jej właściwości umożliwiają dobre przewodzenie ciepła i szybkie nagrzewanie się. W porównaniu do betonu nagrzewanie się takiej posadzki jest o wiele szybsze, przez co taka wylewka pozwala zaoszczędzić około 50% energii.
Posadzka bez poziomicy
Co ciekawe posadzka anhydrytowa jest jedną z nielicznych posadzek, którą produkuje się jako wylewkę samopoziomującą. Dzięki temu prace poziomujące nad taką posadzką nie wymagają wiele poświęconego czasu, który na budowie jest bardzo cenny.