Sopot jako idealne miejsce na wakacyjny wyjazd

Biura podróży, portale z noclegami i hotele reklamujące się na portalach społecznościowych zasypują nas zewsząd ofertami spędzenia urlopu nad polskim wybrzeżem. Mnogość propozycji może wprawiać niejedną osobę w spore zakłopotanie – nie sposób odnaleźć się w tym gąszczu informacji. Każde miejsce przedstawiane jest w samych superlatywach, dlatego wybór nie zawsze będzie prosty. Dziś na tapet bierzemy jeden z najpopularniejszych kierunków nad Morze Bałtyckie. Sprawdzimy, czy oferty spędzenia urlopu w Sopocie są dobrym rozwiązaniem na wakacyjny odpoczynek.

Ekstrawagancki Sopot – luksusowe apartamenty nad morzem

Sopot to jedno z najbardziej reklamowanych miast wypoczynkowych w Polsce. Przekazy reklamowe nakłaniają nas i przekonują do odwiedzenia tego miejsca gwarantując niesamowite przeżycia. Zwykle Sopot jest przedstawiany jako miejsce wyjątkowo ekskluzywne, z dużą ilością dobrych hoteli, restauracji i knajp. Duża część z nich gwarantuje bezpośredni widok na morze, co nie jest oczywistością w innych nadbałtyckich kurortach (chyba, że mówimy o największych miastach tj. Gdynia czy Gdańsk apartamenty nad morzem posiada w bezpośredniej bliskości plaż). Czy tak jest faktycznie? Czy Sopot jest najbardziej wyrafinowanym miastem położonym nad polskim morzem? Okazuje się, że w każdej legendzie (w tym przypadku – w reklamie) jest zasiane ziarnko prawdy.

Znakomita baza hotelowa

W Sopocie znajduje się ogromna ilość hoteli, willi i pensjonatów, która wręcz przygniata swoją wielkością. Według ofert kilku największych internetowych portali hotelowych, w Sopocie znajdziemy do nawet kilku tysięcy możliwości zakwaterowania. To imponująca liczba zważając na to, że sam Sopot jest niewielkim miastem – ze stałą liczbą mieszkańców oscylującą wokół 36 tysięcy, przy powierzchni całkowitej miasta 17 km kwadratowych. Sopot wydaje się być znakomitym przyczółkiem dla osób, które pragnęłyby poczuć nutę „ekstrawagancji” podczas letniego wypoczynku. Spacerując głównymi ulicami miasteczka co rusz podziwiamy ciekawą infrastrukturę i na każdym kroku znajdujemy wyrafinowane hotele i bogatą ofertę gastronomiczną.

Na wielką uwagę zasługuje fakt, że tak wielka baza hotelowa wiążą się z najwyższą dbałością o standardy mieszkaniowe – zarządzanie mieszkaniami na wynajem stoi na naprawdę wysokim poziomie. Kwaterując się w Sopocie nie pożałujemy swojej decyzji – oprócz głównego deptaku (Monte Cassino), z pewnością warte odwiedzenia jest najsłynniejsze molo w Polsce oraz zabytkowa latarnia morska. W Sopocie znajdziemy także popularną Operę Leśną, nowoczesny park wodny czy piękne kamienice w zabytkowym centrum.

Zainteresowany noclegiem w Sopocie? Zapraszamy na stronę billberry-apartments.pl.