Wieżowce w dużym mieście – Varso Tower

Warszawa, Londyn, Amsterdam oraz wiele innych miast europejskich, to miejsca gdzie można zobaczyć potężne budynki biurowe sięgające chmur. Ta myśl projektowania wieżowców pełniących funkcje mieszkalne przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie powstał pierwszy projekt tzw. drapaczy chmur. Nowoczesny wieżowiec oparty był o konstrukcję stalową, tworzącą ramę nośną dla całości budynku. Szkielet chicagowski projektu Williama Le Baron Jenney’a był momentem przełomowym w budownictwie wysokościowym i na stałe wpisał się w dzieje architektury nowoczesnej. Dzisiaj niemal w każdym większym mieście na świecie możemy zobaczyć budynki, które imponują swoim rozmachem oraz zachwycaj nowoczesną myślą architektoniczną. Kolejny tego typu przykład można będzie można zobaczyć w samym centrum Warszawy.

Wieżowiec Varso Tower

wiezowce-w-duzym-miescie-varso-tower-2Varso Tower, bo o nim mowa to projekt najwyższego wieżowca w Unii Europejskiej. Projekt budynku nawiązuje do okolicznych zabudowań i planowo będzie się wpisywać w miejscową tkankę miejską. W skład Varso mają wchodzić trzy budynki: wieża główna o wysokości ok. 230 m oraz dwa wieżowce boczne o wysokości 90 i 81 m. Budynek ma zostać przeznaczony do celów handlowo-usługowych. Obecnie większość z powstających inwestycji wysokościowych otwarta jest na okolicznych mieszkańców. Spora ilość wieżowców pełni również funkcje handlowe oraz doskonale spisuje się jako atrakcyjne punkty widokowe. Podobną funkcję pełni Sky Tower we Wrocławiu – najwyższy budynek w Polsce, liczący aż 51 pięter! Na najwyższej kondygnacji wieżowiec posiada taras widokowy, z którego rozciąga się imponujący widok na Wrocław oraz okoliczne miejscowości. To miejsce przyciąga niezliczoną ilość turystów spragnionych niezapomnianych wrażeń. Podobna inwestycja w najbliższym czasie ma powstać w samym sercu stolicy, na ulicy Chmielnej. Inwestycje z pewnością stanie się wizytówka miasta oraz doskonałą lokalizacją dla rozwoju biznesu.

Wynajem biura w jednym z pomieszczeń Varso Tower okazuje się być doskonała alternatywą dla osób ceniących luksus oraz dogodną lokalizację w Centrum Warszawy. Kompleks biurowy ma zostać oddany do użytku już w 2020 roku.