Malowanie natryskowe stało się bardzo popularne. Pozwala stworzyć niecodzienne wykończenie domu, ale także i przestrzeni przemysłowej. Narzędzia do malowania natryskowego, pozwalają firmom wykończeniwym pracować zdecydowanie szybciej i efektowniej. Na jakie narzędzia warto postawić?

Czym wyróżnia się malowanie natryskowe?

Podczas tradycyjnego malowania, do nanoszenia farby na ściany używa się pędzla lub wałka. Jest to sprawdzona metoda, która nie wymaga dużych nakładów finansowych. Niestety czas malowania, nie należy do najkrótszych. Dlatego też malowanie natryskowe w Bielsko Białej staje się coraz bardziej popularne, gdyż skraca czas nanoszenia farby. Są rózne technologie natryskowego nanoszenia farby. Najpopularniejszą jest malowanie z użyciem sprężonego powietrza. Łączy się ono z drobinkami farby i pod ciśnieniem wydostaje się na zewnątrz za pomocą pistoletu natryskowego. Pojemnik z farbą jest podczepiony pod pistolet.

Kolejną technologią malowania natryskowego jest technika hydrodynamiczna. Farba jest aplikowana pod ciśnieniem, ale bez użycia powietrza. Tu wykorzystywany jest agregat malarski, który pobiera farbę, następnie za pomocą pompy poddaje ją sprężeniu i pod ciśnieniem, przekazuje wężem bezpośrednio do pistoletu natryskowego. Pozwala to na precyzyjne i łatwe pokrycie farbą powierzchni.

Jak wybrać agregat malarski?

Malowanie natryskowe najlepiej zlecić firmom, które świadczą usługi wykańczania wnętrz. Jednak jeśli decydujemy się samodzielnie malować natryskowo, musimy wyposażyć się w agregat do malowania. Może to być pistolet do malowania z zasilaniem elektrycznym. Tu trzeba wziąć pod uwagę moc i wielkość powierzchni, którą pomalujemy.

Firmy remontowo-wykończeniowe inwestują w agregaty malarskie. Tu ważna jest wielkość dyszy, na przykład dla farb poliuretanowych wystarczająca będzie wielkość od 0,009’’ do 0,013’’. Średnica dyszy większa od obsługiwanej sprawi, że malowanie będzie niedokładne. Istotna jest wydajność agregatu. Określa ją ilość przepływu farby w ciągu minuty. To pozwala dobrać sprzęt odpowiedni do mocy przerobowej.

About Author
Redakcja

Cześć! Jeśli to czytasz to jeszcze się nie znamy! Ale mam nadzieję, iż to się niedługo zmieni! Więc serdecznie zapraszam Cię do lektury moich wpisów ponieważ według mnie są na prawdę interesujące i pełne merytorycznej wiedzy!

View All Articles

Leave a Reply

Related Posts