Trend na lata 60-te

Lata 60- te dwudziestego wieku to okres pop-artu, żywych, wyrazistych kolorów, mocnych kontrastów, które tworzą wnętrza pulsujące energią. Taki trend pokochają osoby żywiołowe, dynamiczne i energiczne. Jednym z najbardziej charakterystycznych motywów lat 60 to kolorowe koła. Wyglądają świetnie na niedużych płaszczyznach, czyli zasłonach, obiciach kanap i sof czy fragmentach ściany. Natomiast warunkiem dobrego smaku jest by w danym pomieszczeniu była tylko jedna płaszczyzna z charakterystycznym wzorem kolorowych kół. Styl lat 60-tych to świetna inspiracja oryginalnego urządzenia mieszkania czy jednego z pomieszczeń. Najprościej poszukać jest zasłon, pościeli, tkanin obiciowych i dodatków w odpowiednie figury geometryczna jak koła, kwadraty czy romby. Kolorem wiodącym w tamtych lata byłą energetyczna czerwień, lecz równie dobrze sprawdzą się żółty, granatowy czy pomarańczowy. Przeciwwaga o ekspresyjnego koloru powinna by
stonowana kolorystyka ścian i podłogi. Dlatego często wykorzystywanym tłem jest kolor biały zarówno na ścianach jak i na podłodze. Czysta biel stanowi idealne tło do przerysowanej pop-artowskiej kompozycji. Ważnym elementem takiego wystroju są materiały. W latach 60-tych często używano syntetyków, dlatego mile widziane są elastyczne wykładziny, tapicerki ze sztucznej skóry czy plastik. Meble z tamtego okresu miały często niecodzienną, wymyślna formę, co nie zawsze szło w parze z funkcjonalnością. Dlatego najlepiej ograniczyć jest ich ilość do dwóch czy trzech egzemplarzy. Śmiało można łączyć nowoczesne meble i dodatki stylizowane na lata 60-te z oryginalnymi przedmiotami z tamtego okresu. Modne były plastikowe stoliki o zaokrąglonej formie, fotele tzw. tulipany czy szklane wazony o fantazyjnych kształtach.

Ambrozja Chmura

Cześć! Jeśli to czytasz to jeszcze się nie znamy! Ale mam nadzieję, iż to się niedługo zmieni! Więc serdecznie zapraszam Cię do lektury moich wpisów ponieważ według mnie są na prawdę interesujące i pełne merytorycznej wiedzy!

Dodaj komentarz