Filtr aluminiowy do gazu – o czym mowa w praktyce?

Różne rodzaje mediów, które krążą w instalacjach, muszą zostać bezwzględnie czyste. Filtr aluminiowy do gazu zapobiega pojawieniu się w nim jakichkolwiek niechcianych cząsteczek, skutecznie je wyłapując.

Jak wykonany jest filtr aluminiowy do gazu?

Od rodzaju instalacji zależy, jaki filtr będzie w niej stosowany. Filtr aluminiowy do gazu jest przeznaczony do wyłapywania drobin większych niż 50 mikrometrów. Jego konstrukcja składa się z siatki filtracyjnej ze stali nierdzewnej. Otacza ją kołnierz z aluminium. Pozwala on na przefiltrowywanie biogazu, LPG oraz gazów naturalnych, które nie powodują procesów korozyjnych.

Taka konstrukcja sprawia, że filtr kołnierzowy można stosować jako ochronę delikatnej aparatury. Należy do niej aparatura pomiarowa, ale także systemy wrażliwe na przedostanie się dużych zanieczyszczeń. Filtr aluminiowy do gazu gwarantuje wysoki stopień filtracji. Przemyślana konstrukcja skutecznie zapobiega pojawieniu się spadków ciśnienia. W przypadku przesyłu mediów gazowych kluczowe znaczenie ma efektywność energetyczna. Taki rodzaj filtrów ją gwarantuje.

Jakie parametry pracy ma filtr aluminiowy do gazu?

W przypadku filtra kołnierzowego z aluminium, może on działać skutecznie przy temperaturze w zakresie nawet od – 15 do +70 stopni Celsjusza. Parametry ciśnienia to 0,2 MPa lub 0,6 MPa. Dostosowany jest do pracy w pozycji poziomej i pionowej.

Filtry kołnierzowe spotyka się jako element przeciwdziałania awariom zaworów antyskażeniowych, armatur, pomp, kotłów grzewczych, reduktorów ciśnienia. Spotkać je można również w budynkach mieszkalnych, na przykład w przyłączach sieci wodociągowej oraz w instalacjach grzewczych.  Jego podtypem jest właśnie filtr aluminiowy do gazu.

Filtr jest niezwykle ważnym elementem wpływającym na pracę całego układu. Do różnego rodzaju substancji dobiera się konkretny rodzaj filtra. Poza kołnierzowymi dostępne są na przykład filtry gwintowe.

Redakcja
Redakcja
Cześć! Jeśli to czytasz to jeszcze się nie znamy! Ale mam nadzieję, iż to się niedługo zmieni! Więc serdecznie zapraszam Cię do lektury moich wpisów ponieważ według mnie są na prawdę interesujące i pełne merytorycznej wiedzy!

Więcej od tego autora

Polecane

Najnowsze artykuły

Dachy trzcinowe – dlaczego warto w nie inwestować?

Niegdyś dachy trzcinowe stosowane były głównie do przydomowych altanek. W obecnych czasach coraz częściej odchodzi się od tego rozwiązana i trzcinę umieszcza się również...

Montaż rolety – jak to zrobić zgodnie ze sztuką?

Nowoczesne rolety montuje się w bardzo prosty sposób. Oczywiście, w razie potrzeby można skorzystać z usług profesjonalisty. Zazwyczaj jednak przy pomocy instrukcji uda się...

Jak wymienić wkładkę bębenkową w drzwiach i dlaczego jest to czasami konieczne

Dbałość o zamek w drzwiach jest tak samo ważna jak dbałość o samochód. W końcu samochód jest tak bezpieczny, jak chroniący go zamek. Dlatego...