Kotły CO – o czym pamiętać przy ich wyborze?

Kotły centralnego ogrzewania, to bardzo dobry środek do ogrzania mieszkania. Są one skuteczne i mogą za stosunkowo niską cenę zapewnić ciepłe przetrwanie zimy.

Rodzaje kotłów CO

Sterownik jest kluczowym elementem kotła CO. Dobranie sterownika zależy od typu kotła do którego będzie on dopasowany. Jedne z najczęstszych typów kotłów centralnego ogrzewania, to kotły na pellet, kotły piątej klasy na ekogroszek i kotły piątej klasy ECODESIGN.

Te ostatnie spełniają normę PN-EN 303-5:2012, która świadczy o ich jakości. Są to kotły, które mają automatyczny załadunek paliwa. Kupno takiego kotła, pozwala ubiegać się o dofinansowanie, jako że spełnia on powyższą normę.

Kotły CO można zakupić w wielu miastach i miejscowościach w Polsce. Dla przykładu kotły CO w Pleszewie to kotły o najwyższej jakości, w tym wcześniej wymienianej piątej klasy. Nowoczesne instalacje centralnego ogrzewania idą z duchem czasu i nie pozostają z tyłu w wyścigu technologicznym. Nowe rozplanowanie działania takich urządzeń pozwala na znacznie lepsze i efektywniejsze zużycie węgla, przy minimalnych zanieczyszczeniach.

Sterowniki do kotłów

Jak było wcześniej wspominane, sterownik jest bardzo istotnym elementem. Po doborze odpowiedniego kotła, można przejść do tego punktu swojego wyboru. Tutaj można wybrać od sterowników, które odpowiadają bezpośrednio tylko za temperaturę i mają prosty wyświetlacz, po takie z których można korzystać pilotem na odległość.

Ważną cechą nowoczesnych sterowników są algorytmy, które mimo ustawionej zupełnie innej temperatury, pozwolą kotłowi na płynne przejście między oboma poziomami. Jest to ważne dla niższego zużycia na przykład ekogroszku, czy samej długowieczności kotła. Dobry producent kotłów centralnego ogrzewania, powinien posiadać w ofercie wszystkie wymienione tutaj kotły.

W czasach, w których ceny energii są niepewne, warto jest zainwestować w rozwiązania technologiczne, które pozwolą uniknąć największych problemów.

Redakcja
Redakcja
Cześć! Jeśli to czytasz to jeszcze się nie znamy! Ale mam nadzieję, iż to się niedługo zmieni! Więc serdecznie zapraszam Cię do lektury moich wpisów ponieważ według mnie są na prawdę interesujące i pełne merytorycznej wiedzy!

Więcej od tego autora

Polecane

Najnowsze artykuły

Przegląd roczny obiektów budowlanych – dlaczego należy go wykonać?

W dzisiejszych czasach obiekty budowlane stanowią integralną część naszego życia codziennego. Od mieszkań po biurowce, od dróg po mosty - wszędzie wokół nas można...

Pompy ciepła – co warto o nich wiedzieć?

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i wysokich kosztów energii, pompy ciepła stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem dla osób szukających alternatywy dla tradycyjnych systemów grzewczych....

Dlaczego warto rozważyć plisy zaciemniające na wymiar?

Poszukujemy coraz to nowych rozwiązań, które pozwolą nam cieszyć się komfortem i prywatnością w naszych domach. Jednym z takich rozwiązań są plisy zaciemniające na...