Cegła ceramiczna – jakie posiada właściwości?

Cegła ceramiczna to zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj budulca wykorzystywany w budownictwie. Czym właściwie jest? Jak jest wytwarzana, jakie posiada właściwości i gdzie się ją wykorzystuje? Odpowiedzi znaleźć można poniżej.

Czym jest cegła ceramiczna?

Cegłą ceramiczną określana jest cegła, która powstaje w procesie wypalania gliny z domieszką substancji uszlachetniających. Wypala się ją w temperaturze 1000 stopni Celsjusza. Na etapie produkcji nadawany jest jej także określony kształt. Cechą charakterystyczną cegieł ceramicznych jest duża odporność na ściskanie, co sprawia, że są one chętnie wykorzystywane do murowania różnego rodzaju ścian. Osoby zainteresowane zakupem cegieł zachęcamy do sprawdzenia w wyszukiwarce frazy cegła ceramiczna w Skawinie.

Na rynku dostępne są różne rodzaje cegieł ceramicznych. Oprócz wersji tradycyjnej znaleźć możemy również cegły kratówki i dziurawki. Wspomniane typy cegieł dzieli się na jeszcze bardziej szczegółowe rodzaje ze względu na otwory znajdujące się wewnątrz. Dziurawki dzielone są na dziurawkę W oraz G. Istnieją jeszcze cegły klinkierowe używane główne w celach ozdobnych. Cegły są nieodłącznym elementem każdej budowy. W celu zakupu innych artykułów budowlanych zachęcamy do sprawdzenie w Google frazy styropian w Skawinie.

Jakie właściwości posiada cegła ceramiczna i gdzie znajduje zastosowanie?

Używanie cegieł ceramicznych niesie za sobą wiele zalet. Ich najważniejszą właściwością jest doskonała izolacja cieplna. Glina jest naturalnym surowcem, do którego jest szeroki dostęp. Przekłada się to na jej niską cenę. Jest ona także w pełni bezpieczna dla alergików. Kolejną zaletą cegieł ceramicznych jest ich duża trwałość. Warto również wiedzieć, że nie gromadzi ona wilgoci, ale jednocześnie zapewnia dobry obieg pary wewnątrz murów.

Z cegieł ceramicznych można wznosić wiele różnych konstrukcji. Są to np. fundamenty, a także ściany nośne lub działowe. Jednym z rodzajów cegły ceramicznej jest kratówka. Jest ona najczęściej wykorzystywana przy stawianiu murowanych domów.

Redakcja
Redakcja
Cześć! Jeśli to czytasz to jeszcze się nie znamy! Ale mam nadzieję, iż to się niedługo zmieni! Więc serdecznie zapraszam Cię do lektury moich wpisów ponieważ według mnie są na prawdę interesujące i pełne merytorycznej wiedzy!

Więcej od tego autora

Polecane

Najnowsze artykuły

Okna PCV – dlaczego są tak popularne?

Okna plastikowe są bardzo popularne w Polsce. Każdy producent okien je oferuje. Nic dziwnego, bo okna PCV łączą w sobie nowoczesność i elegancki design....

Tapicerka meblowa – jak o nią dbać?

W zasadzie to w każdym domu znajdują się meble tapicerowane. Gdy natrafiamy w sklepach na naprawdę dobre meble, to mamy to do siebie, że...

Jakie zalety mają szamba betonowe?

Szamba betonowe to popularny wybór, a zwracając uwagę na zalety płynące z takiego rozwiązania trudno jest się temu dziwić. Szambo betonowe – kiedy może okazać...