Mieszkania i domy przyjazne rodzinom

Stworzyć rodzinę to także stworzyć prawdziwy dom. Warto zadbać o to, by nowe, rodzinne lokum było zlokalizowane w miejscu, które pokochają wszyscy domownicy tak samo. Bez względu na to, czy mówimy o przestronnym, wygodnym mieszkaniu, czy domu, których w ostatnich miesiącach sprzedaje się sporo. Kluczem do zadowolenia jest bez wątpienia lokalizacja, ale i wiele innych udogodnień osiedlowych, dedykowanych rodzinom z dziećmi. Które inwestycji deweloperskie na rynku poznańskich spełniają takie kryteria?Dobra lokalizacja nowego domu, bądź mieszkania z pewnością oznacza to, że wiele ważnych miejsc, z punktu widzenia rodziny, jest w bezpośrednim pobliżu. To z kolei oznacza oszczędność czasu i brak konieczności posiadania np. dwóch aut.

Grupa Inwest w Poznaniu rozwija aktualnie trzy osiedla. Jak zapewnia Mateusz Glema, przedstawiciel dewelopera, lokalizacja każdej z inwestycji ma wiele atutów, w kontekście potrzeb rodzin z dziećmi. Horyzont Naramowice powstanie dosłownie 2 km od Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, a w pobliżu jest Poznański Park Naukowo-Technologiczny, lubiany przez dzieci i młodzież. Przy ulicy Niemena deweloper realizuje inwestycję Nova Łacina. Dosłownie dwie ulice dalej znajduje się Szkoła Podstawowa nr 19 i pozostałe placówki edukacyjne. Natomiast Wilda Corner (ul. Czarnieckiego, poznańska Wilda), to niemal centralna część miasta, stąd jest blisko do wielu miejsc, w tym szkół oraz galerii handlowych.

– Tworzymy inwestycje przyjazne rodzinom, co oznacza, że wybieramy tylko takie lokalizacje, które będą dla nich komfortowe. Poza tym rodzinom proponujemy większe powierzchnie mieszkań. W inwestycji Horyzont Naramowice są to lokale 4-pokojowe aż do 88 mkw., objęte dodatkową promocją. W projekcie Nova Łacina dysponujemy mieszkaniami o powierzchni nawet 78 mkw., a w Wildzie Corner – 89 mkw. Nasza szeroka oferta z pewnością trafi do osób poszukujących więcej przestrzeni oraz dodatkowych udogodnień – mówi Mateusz Glema z poznańskiego biura sprzedaży Grupy Inwest.

Wildę jako lokalizację swojej nowej inwestycji wybrał EBF Development. Przy ulicy Bergera 11a powstanie budynek składający się z 2 segmentów. Apartamenty Bergera, bo tak nazywa się premierowy projekt, dysponują 134 mieszkaniami o powierzchni do 131 mkw. – Wilda to tętniąca życiem dzielnica Poznania o niepowtarzalnym klimacie. Słynie z pełnego warzyw i owoców rynku, kawiarni i restauracji, częstych inicjatyw społecznych. Lokalizacja inwestycji pozwala na nieograniczony dostęp do licznych dróg rowerowych, czy placówek dydaktycznych, co z pewnością docenią nasi klienci – mówi Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development.

Z kolei z Nowych Ogrodów w Poznaniu mali mieszkańcy będą mieć blisko do Szkoły Podstawowej nr 22, przy ulicy Hangarowej, Szkoły Podstawowej nr 70 przy ulicy Pięknej na Ogrodach. Na ogrodach działają dwa przedszkola oraz IV Liceum Ogólnokształcące.

Rodziny polubiły domy, także na przedmieściach

Coraz częściej rodziny, poszukując więcej przestrzeni, decydują się na zakup domu – zarówno w granicach miasta, jak i na jego obrzeżach. Potwierdzają to dane statystyczne z raportu Otodom. Przykładowo w lutym 2021 domów szukano o 32 procent częściej, niż w analogicznym okresie w 2020 roku, a działek pod budowę – o 71 procent częściej.

Preferencje są różne, ale często klienci kupują nieruchomość w tej stronie Poznania, w której mieszkają lub z której pochodzą. Działają emocje i sentyment, a miejsce zamieszkania powinno wpływać pozytywnie na dobrostan psychiczny, szczególnie najmłodszych. – Dom na Osiedlu Przy Jeziorach gwarantuje przestrzeń i dostęp do takich miejsc, jak placówki edukacyjne. Szkoła Podstawowa nr 28 znajduje się przy ul. Wilków Morskich w Kiekrzu, czyli 7 min. od inwestycji. Tuż obok podstawówki jest przedszkole. Ponadto wiele placówek edukacyjnych jest do dyspozycji w Suchym Lesie i Złotnikach – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.

Kolejne rodzinne osiedle, tym razem na przedmieściach tworzy Sky Investments. Nowy Gruszczyn będzie dobrym miejscem dla rodzin z dziećmi, ponieważ w Gruszczynie, 1,5 km od inwestycji znajdują się dwa przedszkola, a w pobliskiej Kobylnicy szkoła podstawowa. – Warto podkreślić, że mieszkańcy będą funkcjonować w obrębie gminy Swarzędz, która gwarantuje dostęp do pozostałych placówek edukacyjnych oraz innych miejsc ważnych dla rodziny – informuje Katarzyna Piwczyńska z firmy Sky Investments.

Na wiele udogodnień mogą liczyć nabywcy domów i mieszkań w inwestycji Osiedle Malarska, którego budowa już się rozpoczęła przy skrzyżowaniu ulic: Malarskiej i Cichej w podpoznańskich Szczytnikach. – Na Osiedlu Malarska tworzymy prawdziwie rodzinny klimat. Na inwestycji będzie funkcjonować przedszkole wraz ze żłobkiem. Nasi mieszkańcy, rodzice, nie będą musieli mierzyć się z problemem braku miejsc w przedszkolach publicznych, zaoszczędzą czas. Przygotujemy ogrodzony, atestowany plac zabaw. Ponadto powstanie aż 27 lokali usługowych, w tym: sklep spożywczy, fryzjer, restauracja, czy gabinety lekarskie będą na wyciągnięcie ręki – opowiada Marcin Ostojski, prezes zarządu KDM Deweloper.

– Przestronne części wspólne, chodniki i drogi wewnątrz osiedla, dwa place zabaw, pobliski las oraz łatwy dostęp do placówek edukacyjnych, chociażby w Kórniku, 2 km od domów naszych klientów, to zalety Rodzinnego Zakątka. Doceniają ten fakt nabywcy domów. Aktualnie w sprzedaży mamy domy pierwszych szeregowców V etapu, które już niebawem oddane zostaną do użytku – opisuje Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

Tworzyć inwestycje kompleksowo

Lokalizacja inwestycji powinna zapewniać ciekawą perspektywę na przyszłość. Przykładowo Nadolnik Compact Apartments powstaje blisko uczelni wyższych, co stanowi ciekawą propozycję między innymi dla studentów.

– Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest kompleksowość każdego nowego projektu mieszkaniowego oraz odpowiednia lokalizacja. Dużą grupę nowych mieszkańców osiedli budowanych przez deweloperów stanowią rodziny z dziećmi. Branża deweloperska jest świadoma potrzeb tej ważnej grupy klientów – podsumowuje Andrzej Marszałek, Prezes Zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD. Gwarancja udogodnień i atrakcji dla dzieci to ważny argument dla rodziców i równie istotny dla deweloperów. A zadowoleni mieszkańcy z pewnością pozytywną opinią podzielą się ze swoim znajomymi.

Na rynku pierwotnym, pełnym ofert od wielu firm deweloperskich, klient z polecenia ma szczególną wartość. Z drugiej strony, dla nabywcy szczera rekomendacja ze strony znajomych zdecydowanie ułatwia podjęcie finalnej decyzji o zakupie.

Redakcja
Redakcja
Cześć! Jeśli to czytasz to jeszcze się nie znamy! Ale mam nadzieję, iż to się niedługo zmieni! Więc serdecznie zapraszam Cię do lektury moich wpisów ponieważ według mnie są na prawdę interesujące i pełne merytorycznej wiedzy!

Więcej od tego autora

Polecane

Najnowsze artykuły

Jakie są standardy jakościowe dla montażu okien?

W dzisiejszych czasach, prawidłowy montaż okien jest kluczowy dla zapewnienia nie tylko estetyki, ale także efektywności energetycznej i trwałości konstrukcji budynku. Standardy jakościowe dla...

Jak zaplanować umeblowanie biura?

W dzisiejszym świecie biznesu, gdzie konkurencja jest zacięta, a tempo pracy nieustannie rośnie, stworzenie odpowiedniego środowiska pracy staje się niezwykle istotne dla sukcesu firmy....

Kto zajmuje się projektowaniem mebli?

Projektowanie mebli to sztuka, która łączy w sobie funkcjonalność, estetykę i innowację. Każdy mebel, który znajduje się w naszym domu, biurze czy miejscu publicznym,...