Urządzenie łazienki to dla właścicieli często sprawdzian z kreatywności, wytrwałości i wiedzy projektowej. Są niewielkie, nieustawne, ze skosami lub wnękami. Istnieją jednak sposoby i rozwiązania na aranżację newralgicznych przestrzeni. Do nich zaliczyć możemy stelaże podtynkowe, dzięki którym nawet najbardziej problematyczne łazienki zyskują na funkcjonalności i wizualnej harmonii.

Podążając za trendami

Przeglądając najnowsze kierunki w aranżacji łazienek uwagę przyciąga szczególny trend. Polega on na tworzeniu ciągu zabudowy i montażu umywalki oraz modułu WC na jednym poziomie. Dzięki takiemu zabiegowi elementy wyposażenia, tj. umywalka i przycisk spłukujący, znajdują się na tej samej wysokości, przestają funkcjonować w oddzielnych strefach, a sama aranżacja staje się uporządkowana i spójna. Taka sytuacja montażowa wymaga zastosowania dedykowanych rozwiązań, bowiem tradycyjny moduł WC często okazuje się za wysoki. Odpowiedzią jest niski stelaż, np. o wysokości wynoszącej zaledwie 750 mm. Taki moduł sprawdzi się w łazience o niestandardowym układzie czy wymiarach – także w niewielkiej, na poddaszu pod skosami lub oknem. Dzięki niemu bez problemu zintegrujemy na jednym poziomie przycisk i nablatową umywalkę, a całość aranżacji zyska na harmonii oraz funkcjonalności – mówi Aleksandra Drozdalska, ekspert marki TECE.

Nowe spojrzenie na wnękę

Wraz z rozwojem oferty rozwiązań sanitarnych wnęki przestały być postrzegane jako przestrzeń niemożliwa do aranżacji. Stały się tym samym atrakcyjnym i pożądanym elementem architektonicznym. Urozmaicają wnętrze i nadają mu nowy, funkcjonalny wymiar. Taką przestrzeń możemy zaaranżować na wiele sposobów. Jednym z popularniejszych pomysłów jest stworzenie w niej strefy prysznicowej, a nawet WC. Na rynku istnieje wiele modeli modułów i rozwiązań, które sprawdzą się w sytuacji, gdy nie mamy możliwości zamontowania go w tylnej ściance wnęki lub gdy ta posiada nietypowe wymiary. Dzięki mocowaniu stelaża z regulowanym ramieniem możemy zrealizować nawet najbardziej oryginalne pomysły projektowe oraz zapewnić bezpieczeństwo i stabilność konstrukcji. Montaż stelaża do WC we wnęce to sprawdzony sposób na ukrycie i oddzielenie tej strefy od reszty pomieszczenia. Dzięki niemu łazienka zyskuje na funkcjonalności, a użytkownicy mogą poczuć się komfortowo – wyjaśnia ekspert marki TECE.

Funkcjonalne kąty

Jednym z wyzwań podczas aranżacji łazienki – szczególnie o niewielkim metrażu – jest takie urządzenie przestrzeni, aby centralna część pomieszczenia była jak najbardziej dostępna i niezagospodarowana. W tym przypadku odpowiedzią są rozwiązania narożne.

W kątach łazienki możemy bez problemu umieścić meble i szafki, wannę, a nawet miskę WC. W tej sytuacji sprawdzi się stelaż podtynkowy ze specjalnym mocowaniem narożnikowym. Dzięki niemu z powodzeniem zoptymalizujemy przestrzeń i zyskamy więcej miejsca w centralnej części – podpowiada Aleksandra Drozdalska.

Okazuje się, że urządzenie małej lub nietypowej łazienki nie musi być wyzwaniem. Niezbędne jest jednak indywidualne podejście i zastosowanie rozwiązań dedykowanych niestandardowym sytuacjom montażowym.

About Author
Redakcja

Cześć! Jeśli to czytasz to jeszcze się nie znamy! Ale mam nadzieję, iż to się niedługo zmieni! Więc serdecznie zapraszam Cię do lektury moich wpisów ponieważ według mnie są na prawdę interesujące i pełne merytorycznej wiedzy!

View All Articles

Leave a Reply

Related Posts