Dachy trzcinowe – dlaczego warto w nie inwestować?

Niegdyś dachy trzcinowe stosowane były głównie do przydomowych altanek. W obecnych czasach coraz częściej odchodzi się od tego rozwiązana i trzcinę umieszcza się również na domach jednorodzinnych. Jest to rozwiązanie niezwykle ekologiczne oraz estetyczne. Dlaczego jeszcze warto w nie inwestować? Podpowiadamy.

Dlaczego warto postawić na dach trzcinowy?

Wiele osób, które budują dom swoich marzeń, pewnie zastanawia się czy, dachy trzcinowe są dobrym rozwiązaniem. Ta koncepcja posiada ogrom zalet, dzięki temu na taki materiał decyduje się coraz więcej osób.

Argumentem, który przemawia za, jest zdecydowanie trwałość dachów trzcinowych. Warto zatrudnić firmę dekarską, którą cechuje doświadczenie oraz pełen profesjonalizm. Miejmy świadomość tego, że porycia dachowe to drugi element wykonania dachu, do pierwszego z nich należy stworzenie odpowiedniej i stabilnej konstrukcji więźby dachowej.

Strzecha jest przede wszystkim estetyczna i bardzo ładnie prezentuje się w odniesieniu do całej budowy. Słomiany kolor sprawia, że idealnie dopasowuje się do krajobrazu, w którym znajduje się dom. Co ciekawe, takie rozwiązanie pasuje zarówno do domów wykonanych z drewna, jak i cegły. Niegdyś takie rozwiązanie mogło kojarzyć się z wiejskimi chatkami umieszczonymi na obrzeżach miasta, jednak w tym momencie jest to jedno z klasycznych rozwiązań, na które decyduje się bardzo dużo osób.

Dachy trzcinowe to rozwiązanie dla wszystkich osób chcących zadbać o ekologię, ponieważ do realizacji projektów wykorzystywane są tylko i wyłącznie naturalne surowce, które pozytywnie wpływają na mikroklimat.

Dach trzcinowy – dlaczego jeszcze warto zainteresować się tym rozwiązaniem?

Zastosowanie elementów w czasie tworzenia dachu trzcinowego skutecznie eliminuje problem z nagrzewaniem w zimę i chłodzeniem w lecie. Niektóre konstrukcje pozbawione są również np. rynien, ponieważ warstwa pokrycia trzcinowego jest odporna na przemakanie.

Dachy trzcinowe są bardzo dobrym wyborem, jeśli lubimy połączenie klasyki z funkcjonalnymi rozwiązaniami.

Redakcja
Redakcja
Cześć! Jeśli to czytasz to jeszcze się nie znamy! Ale mam nadzieję, iż to się niedługo zmieni! Więc serdecznie zapraszam Cię do lektury moich wpisów ponieważ według mnie są na prawdę interesujące i pełne merytorycznej wiedzy!

Więcej od tego autora

Polecane

Najnowsze artykuły

Montaż rolety – jak to zrobić zgodnie ze sztuką?

Nowoczesne rolety montuje się w bardzo prosty sposób. Oczywiście, w razie potrzeby można skorzystać z usług profesjonalisty. Zazwyczaj jednak przy pomocy instrukcji uda się...

Jak wymienić wkładkę bębenkową w drzwiach i dlaczego jest to czasami konieczne

Dbałość o zamek w drzwiach jest tak samo ważna jak dbałość o samochód. W końcu samochód jest tak bezpieczny, jak chroniący go zamek. Dlatego...

Dobrej klasy klimatyzacja – czyli jaka?

Klimatyzacja to przydatny dodatek zarówno w domach prywatnych, jak i w siedzibach firm. Na rynku jest wiele ofert montażu klimatyzacji, w których bardzo łatwo...