Płaskie dachy znajdują sobie coraz większą liczbę zwolenników. Na czym jednak się one tak naprawdę opierają i co przede wszystkim warto o nich wiedzieć?
Płaskie dachy – jaka jest ich charakterystyka?
Planowanie budowy swojego wymarzonego domu nigdy nie jest najłatwiejszym zadaniem. Nic więc dziwnego, że w tym kontekście będziemy rozważać naprawdę wiele różnych opcji, a także przeglądać wiele projektów od wszelkich biur i pracowni architektonicznych. Sporą uwagę w tym kontekście powinniśmy przywiązywać do dachu. Najczęściej decydujemy się na skorzystanie z dachu dwuspadowego, który rzecz jasna jest dość klasycznym rozwiązaniem. Co jednak, jeżeli w głowie mamy chęć stworzenia bardziej nowoczesnego i nieoczywistego projektu? W takim wypadku rozsądną opcją bez cienia wątpliwości będzie wykorzystanie planu posiadającego styl, w którym idealnie odnajdują się płaskie dachy w Mazowieckim. Nazwa jednak może być myląca – spad takiego dachu, a raczej jego kąt nachylenia, zamyka się w przedziale 3-11 stopni. Wszystko po to, by móc sprawnie pozbywać się wody deszczowej, która w przypadku stworzenia całkowicie płaskiego dachu mogłaby z łatwością zbierać się na nim i stwarzać domownikom niemałe problemy. Bardzo często dach płaski pełni również rolę stropu dla ostatniej kondygnacji domu. Warto napomknąć również o tym, że tego typu projekty łączą się idealnie z nowoczesnym stylem budownictwa.
Zalety wynikające z korzystania z płaskich dachów
Płaskie dachy posiadają szereg plusów, o których wypada wspomnieć. Przede wszystkim bardzo często ich położenie jest tańsze niż w przypadku dachów dwuspadowych, choć z drugiej strony w tym przypadku wymagana jest odpowiednia termoizolacja dachów płaskich w Warszawie. Budynki z dachami płaskimi są jednak cenione za swój design (w większości przypadków), za lepszą odporność na takie czynniki, jak porywy wiatru, a także za lepszą ekonomię w kontekście utraty ciepła, co przy wysokich cenach za ogrzewanie jest bardzo istotnym aspektem.