Jedną z najważniejszych rzeczy, które bierze się pod uwagę przy tworzeniu każdej posadzki jest to, jakie obciążenia ma ona wytrzymywać. O tym jak wytrzymała jest dana posadzka informują klasy wytrzymałości. Jakie klasy wytrzymałości wyróżniamy w posadzkach anhydrytowych i dlaczego są one dobrym wyborem.
Jak wygląda wykonanie posadzki anhydrytowej?
Spośród wszystkich odmian posadzek to posadzka anhydrytowa jest jedną z najprostszych do wykonania. Wylanie jej trwa zazwyczaj zaledwie kilka godzin, jeśli zajmuje się tym doświadczona ekipa remontowa. Aby tego dokonać należy przygotować podłoże z pomocą taśmy dylatacyjnej i wyznaczamy grubość wylewki za pomocą reperek.
Gdy mamy to już za sobą pora na przygotowanie sztangi, a także wymieszanie z wodą anhydrytu. Następnie wystarczy wylać wylewkę anhydrytową na podłożu, ułożyć ją i odczekać dobę aż stwardnieje. Licząc na najbardziej sprawne wykonanie posadzki anhydrytowej można na przykład zdecydować się na usługi firmy Termolit. Przygotowuje ona posadzki anhydrytowe w krótkim czasie i umożliwia korzystanie z nich już po upłynięciu 48h.
Jakie klasy wytrzymałości i inne parametry wyróżniamy w posadzkach anhydrytowych?
Oczywiście jedne z najważniejszych parametrów posadzek anhydrytowych to ich klasy wytrzymałości. Jeśli mowa o wytrzymałości na ściskanie to wyróżnia się posadzki o klasach C20, C25, C30 lub C35. W przypadku wytrzymałości na zginanie spotkamy z kolei klasy takie jak F4, F5, F6 oraz F7.
Nie są to jednak jedyne parametry, na które warto zwrócić uwagę w wypadku posadzek anhydrytowych. Charakteryzuje je również na przykład wysoki współczynnik przewodzenia ciepła, który jest na poziomie 2,0. Niska jest z kolei porowatość, która wynosi poniżej 8%.
Warto również zwrócić uwagę na właściwości posadzek anhydrytowych. Należy do nich na przykład samopoziomowanie, dzięki któremu nie ma żadnych problemów ze stworzeniem bardzo gładkiej posadzki. Oprócz tego wymaga ona niewiele dylatacji, a także nie trzeba stosować w niej zbrojenia.