Czym charakteryzują się siatki cięto-ciągnione?

Siatki cięto-ciągnione mają szerokie spektrum zastosowania i wykorzystywane są w wielu różnych branżach. Z tego powodu służą one nie tylko do wznoszenia ogrodzeń mających na celu zabezpieczenie posesji, ale stosowane są również jako element wzmacniający konstrukcję schodów czy elewację. Wyroby te wykorzystywane są również w przemyśle. Czym jednak charakteryzują się siatki cięto-ciągnione? Podpowiadamy. 

Czym są siatki cięto-ciągnione?

Siatki cięto-ciągnione bardzo różnią się od tradycyjnych siatek plecionych, ponieważ wykonywane są w zupełnie innej technologii. Do produkcji tego typu siatek wykorzystuje się specjalną technikę polegającą na jednoczesnym cięciu i ciągnieniu blachy. Z tego powodu, żeby wytworzyć siatkę cięto-ciągnioną, potrzebne jest właściwe zaplecze techniczne, a także doświadczony personel. Do produkcji takich wyrobów używa się arkuszy blachy aluminiowych, stalowych, a także ze stali nierdzewnej, dzięki czemu gotowe wyroby różnią się między sobą parametrami technicznymi i możliwością wykorzystania. 

Zalety siatki cięto-ciągnionej

Siatka cięto-ciągniona może być wykonana na przykład z elementu takiego jak blacha perforowana. W Poznaniu znajdują się zakłady zajmujące się produkcją takich wyrobów. Unikatowa technologia wytwarzania siatki cięto-ciągnionej sprawia, że gotowy produkt ma wiele zalet. Wśród nich można wymienić brak spoin i łączeń, ponieważ jest ona wytwarzana z jednego kawałka materiału. Jak wiadomo spoiny i łączenia, zawsze stanowią najsłabszy element konstrukcji, a ich brak sprawia, że produkt jest bardziej wytrzymały.  

Wysoka wytrzymałość siatki sprawia, że nadaje się ona do formowania. W tym celu można wykorzystać różne procesy, na przykład walcowania, rozciągania czy gięcia. To z kolei sprawia, że jest ona wykorzystywana do produkcji wielu różnych wyrobów. Ostatnią, istotą zaletą siatki cięto-ciągnionej są jej właściwości antypoślizgowe. Dzięki temu, że oczka siatki wykonane są w specjalnej technologii, dodatkowo mogą mieć również właściwości hydrofobowe.

 

Redakcja
Redakcja
Cześć! Jeśli to czytasz to jeszcze się nie znamy! Ale mam nadzieję, iż to się niedługo zmieni! Więc serdecznie zapraszam Cię do lektury moich wpisów ponieważ według mnie są na prawdę interesujące i pełne merytorycznej wiedzy!

Więcej od tego autora

Polecane

Najnowsze artykuły

Przegląd roczny obiektów budowlanych – dlaczego należy go wykonać?

W dzisiejszych czasach obiekty budowlane stanowią integralną część naszego życia codziennego. Od mieszkań po biurowce, od dróg po mosty - wszędzie wokół nas można...

Pompy ciepła – co warto o nich wiedzieć?

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i wysokich kosztów energii, pompy ciepła stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem dla osób szukających alternatywy dla tradycyjnych systemów grzewczych....

Dlaczego warto rozważyć plisy zaciemniające na wymiar?

Poszukujemy coraz to nowych rozwiązań, które pozwolą nam cieszyć się komfortem i prywatnością w naszych domach. Jednym z takich rozwiązań są plisy zaciemniające na...