Czym charakteryzują się siatki cięto-ciągnione?

Siatki cięto-ciągnione mają szerokie spektrum zastosowania i wykorzystywane są w wielu różnych branżach. Z tego powodu służą one nie tylko do wznoszenia ogrodzeń mających na celu zabezpieczenie posesji, ale stosowane są również jako element wzmacniający konstrukcję schodów czy elewację. Wyroby te wykorzystywane są również w przemyśle. Czym jednak charakteryzują się siatki cięto-ciągnione? Podpowiadamy. 

Czym są siatki cięto-ciągnione?

Siatki cięto-ciągnione bardzo różnią się od tradycyjnych siatek plecionych, ponieważ wykonywane są w zupełnie innej technologii. Do produkcji tego typu siatek wykorzystuje się specjalną technikę polegającą na jednoczesnym cięciu i ciągnieniu blachy. Z tego powodu, żeby wytworzyć siatkę cięto-ciągnioną, potrzebne jest właściwe zaplecze techniczne, a także doświadczony personel. Do produkcji takich wyrobów używa się arkuszy blachy aluminiowych, stalowych, a także ze stali nierdzewnej, dzięki czemu gotowe wyroby różnią się między sobą parametrami technicznymi i możliwością wykorzystania. 

Zalety siatki cięto-ciągnionej

Siatka cięto-ciągniona może być wykonana na przykład z elementu takiego jak blacha perforowana. W Poznaniu znajdują się zakłady zajmujące się produkcją takich wyrobów. Unikatowa technologia wytwarzania siatki cięto-ciągnionej sprawia, że gotowy produkt ma wiele zalet. Wśród nich można wymienić brak spoin i łączeń, ponieważ jest ona wytwarzana z jednego kawałka materiału. Jak wiadomo spoiny i łączenia, zawsze stanowią najsłabszy element konstrukcji, a ich brak sprawia, że produkt jest bardziej wytrzymały.  

Wysoka wytrzymałość siatki sprawia, że nadaje się ona do formowania. W tym celu można wykorzystać różne procesy, na przykład walcowania, rozciągania czy gięcia. To z kolei sprawia, że jest ona wykorzystywana do produkcji wielu różnych wyrobów. Ostatnią, istotą zaletą siatki cięto-ciągnionej są jej właściwości antypoślizgowe. Dzięki temu, że oczka siatki wykonane są w specjalnej technologii, dodatkowo mogą mieć również właściwości hydrofobowe.

 

Redakcja
Redakcja
Cześć! Jeśli to czytasz to jeszcze się nie znamy! Ale mam nadzieję, iż to się niedługo zmieni! Więc serdecznie zapraszam Cię do lektury moich wpisów ponieważ według mnie są na prawdę interesujące i pełne merytorycznej wiedzy!

Więcej od tego autora

Polecane

Najnowsze artykuły

Jakie są standardy jakościowe dla montażu okien?

W dzisiejszych czasach, prawidłowy montaż okien jest kluczowy dla zapewnienia nie tylko estetyki, ale także efektywności energetycznej i trwałości konstrukcji budynku. Standardy jakościowe dla...

Jak zaplanować umeblowanie biura?

W dzisiejszym świecie biznesu, gdzie konkurencja jest zacięta, a tempo pracy nieustannie rośnie, stworzenie odpowiedniego środowiska pracy staje się niezwykle istotne dla sukcesu firmy....

Kto zajmuje się projektowaniem mebli?

Projektowanie mebli to sztuka, która łączy w sobie funkcjonalność, estetykę i innowację. Każdy mebel, który znajduje się w naszym domu, biurze czy miejscu publicznym,...