Jakie dachówki wybrać? Co warto wiedzieć?

Przy konstruowaniu dachu we własnym domu jedną z najważniejszych kwestii jest wybrane pokrycie dachowe. Obecnie wybór na rynku jest wręcz ogromny i z tego powodu wiele osób ma spory problem z tym jakie dachówki wybrać. Które faktycznie są warte naszej uwagi, gdzie je kupić, a także co warto wiedzieć o wyborze dachówek?

Gdzie znajdziemy dachówki?

Sklepów w których dostępne są dachówki w Koninie jest cała masa. W tej kwestii mamy naprawdę spory wybór, gdyż dachówki znajdziemy zarówno w ofercie ogólnotematycznych sklepów budowlanych, jak i w firmach, które specjalizują się w oferowaniu różnego rodzaju pokryć dachowych. Nie oznacza to jednak, że miejsce, w którym kupimy dachówki nie ma większego znaczenia.

Chcąc kupić dachówki najlepiej jest bowiem wybrać się do firmy, która specjalizuje się w ich oferowaniu. Bardzo często takie przedsiębiorstwa posiadają bowiem również własny zespół, który jest w stanie zająć się położeniem pokrycia dachowego w profesjonalny sposób i co najważniejsze w dość atrakcyjnej dla nas cenie.

Dachówki – jakie powinniśmy wybrać?

Obecnie na rynku znajdziemy naprawdę sporo rozwiązań. Jednym z lepszych są klasyczne dachówki ceramiczne, które jednak charakteryzują się sporą masą, przez co dach musi mieć odpowiednią nośność. Ponadto mają dość monotonne kolory. Znacznie ciekawsze barwy mogą mieć dachówki betonowe, które są z kolei lżejsze i znacznie mniej wytrzymałe od ceramicznych odpowiedników, na których są one wzorowane. Z tego powodu nie jest to wybór, gdy oczekujemy, że dachówki wytrzymają nawet przez dwa lub trzy pokolenia.

W Polsce bardzo popularna jest także blachodachówka. Ma ona wiele zalet, gdyż jest dość lekka, wytrzymała, a także skuteczna. Ponadto jest ona dostępna w dosyć atrakcyjnych cenach. Nie można jednak zapominać o tym, że blachodachówka jest dość głośna w trakcie na przykład opadów atmosferycznych. Ma to spore znaczenie, szczególnie jeśli na górnym piętrze znajdują się sypialnie. Wtedy może zrobić się czasem dość głośno.

Redakcja
Redakcja
Cześć! Jeśli to czytasz to jeszcze się nie znamy! Ale mam nadzieję, iż to się niedługo zmieni! Więc serdecznie zapraszam Cię do lektury moich wpisów ponieważ według mnie są na prawdę interesujące i pełne merytorycznej wiedzy!

Więcej od tego autora

Polecane

Najnowsze artykuły

Przegląd roczny obiektów budowlanych – dlaczego należy go wykonać?

W dzisiejszych czasach obiekty budowlane stanowią integralną część naszego życia codziennego. Od mieszkań po biurowce, od dróg po mosty - wszędzie wokół nas można...

Pompy ciepła – co warto o nich wiedzieć?

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i wysokich kosztów energii, pompy ciepła stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem dla osób szukających alternatywy dla tradycyjnych systemów grzewczych....

Dlaczego warto rozważyć plisy zaciemniające na wymiar?

Poszukujemy coraz to nowych rozwiązań, które pozwolą nam cieszyć się komfortem i prywatnością w naszych domach. Jednym z takich rozwiązań są plisy zaciemniające na...