Domy kanadyjskie – co je wyróżnia?

Domy w systemie kanadyjskim to pomysł, który przybył do naszego kraju z Ameryki Północnej. Tam ta idea cieszy się szczególną popularnością. W Polsce z roku na rok coraz większe grono inwestorów interesuje się ich budową. Czym wyróżniają się te budowle? Wyjaśniamy.

Domy szkieletowe i ich zalety

Znany producent domów drewnianych w Krakowie oferuje domy szkieletowe do których konstrukcji wykorzystywane jest drewno z drzew iglastych. Zostaje ono poddane wcześniej zaawansowanej obróbce. Wpływa to na większą wytrzymałość surowca oraz pozwala zabezpieczyć je przed negatywnym wpływem czynników środowiskowych. Mowa tutaj zwłaszcza o niskich i wysokich temperaturach oraz wilgoci. Do tego celu stosuje się wysokiej jakości substancje ochronne, które pozwalają także zachować naturalny wygląd drewna przez bardzo długie lata.

Tak przygotowane drewno wykorzystywane jest do budowy domów szkieletowych w systemie kanadyjskim. Dzięki temu, że poszczególne elementy konstrukcyjne są maksymalnie zabezpieczone, możliwa jest budowa niezależnie od pory roku oraz panującej aktualnie pogody. Ogromną zaletą technologii kanadyjskiej jest to, że gotowy dom staje się energooszczędny i pasywny. W zimie szybciej się nagrzewa i dłużej utrzymuje ciepło, a latem stanowi doskonałą izolację przed upałem panującym na zewnątrz.

Budowa domów drewnianych

Domy drewniane, które budowane są w Krakowie oraz okolicznych miejscowościach cieszą się dużym zainteresowaniem głównie ze względu na szybkość realizacji. Nawet w przypadku bardzo zindywidualizowanych zleceń można liczyć na to, że projekt oraz jego wykonanie przebiegnie bez zbędnych opóźnień i komplikacji. Domy kanadyjskie w formie szkieletowej składają się z gotowych prefabrykatów. Do ich budowy nie korzysta się z ciężkiego specjalistycznego sprzętu, a sam projekt jest gotowy w zaledwie kilka dni. Do ich budowy wykorzystuje się wieloletnie doświadczenie i nisko kosztowe rozwiązania, które z powodzeniem sprawdzają się już u niezliczonej ilości zadowolonych klientów.

Redakcja
Redakcja
Cześć! Jeśli to czytasz to jeszcze się nie znamy! Ale mam nadzieję, iż to się niedługo zmieni! Więc serdecznie zapraszam Cię do lektury moich wpisów ponieważ według mnie są na prawdę interesujące i pełne merytorycznej wiedzy!

Więcej od tego autora

Polecane

Najnowsze artykuły

Usługi ogrodnicze – na czym polegają?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak duży jest rynek ogrodniczy w Polsce. Tymczasem znajdziemy w naszym kraju naprawdę wiele firm, które...

Opony do maszyn budowlanych – czym się wyróżniają?

Opony do maszyn budowlanych to bardzo skomplikowane produkty, dzielące się na wiele podgrup. Sprawdź, jak rozdzielić jedne typy od drugich i nie pogubić się...

Jak wybrać akcesoria dachowe, aby były dobrej jakości?

Akcesoria dachowe to produkty, które w wielu przypadkach stanowią niezbędne wyposażenie przy przeprowadzaniu różnego rodzaju robotach dekarskich. Ułatwiają pracę, zwiększają wytrzymałość tworzonych konstrukcji oraz...