Domy kanadyjskie – co je wyróżnia?

Domy w systemie kanadyjskim to pomysł, który przybył do naszego kraju z Ameryki Północnej. Tam ta idea cieszy się szczególną popularnością. W Polsce z roku na rok coraz większe grono inwestorów interesuje się ich budową. Czym wyróżniają się te budowle? Wyjaśniamy.

Domy szkieletowe i ich zalety

Znany producent domów drewnianych w Krakowie oferuje domy szkieletowe do których konstrukcji wykorzystywane jest drewno z drzew iglastych. Zostaje ono poddane wcześniej zaawansowanej obróbce. Wpływa to na większą wytrzymałość surowca oraz pozwala zabezpieczyć je przed negatywnym wpływem czynników środowiskowych. Mowa tutaj zwłaszcza o niskich i wysokich temperaturach oraz wilgoci. Do tego celu stosuje się wysokiej jakości substancje ochronne, które pozwalają także zachować naturalny wygląd drewna przez bardzo długie lata.

Tak przygotowane drewno wykorzystywane jest do budowy domów szkieletowych w systemie kanadyjskim. Dzięki temu, że poszczególne elementy konstrukcyjne są maksymalnie zabezpieczone, możliwa jest budowa niezależnie od pory roku oraz panującej aktualnie pogody. Ogromną zaletą technologii kanadyjskiej jest to, że gotowy dom staje się energooszczędny i pasywny. W zimie szybciej się nagrzewa i dłużej utrzymuje ciepło, a latem stanowi doskonałą izolację przed upałem panującym na zewnątrz.

Budowa domów drewnianych

Domy drewniane, które budowane są w Krakowie oraz okolicznych miejscowościach cieszą się dużym zainteresowaniem głównie ze względu na szybkość realizacji. Nawet w przypadku bardzo zindywidualizowanych zleceń można liczyć na to, że projekt oraz jego wykonanie przebiegnie bez zbędnych opóźnień i komplikacji. Domy kanadyjskie w formie szkieletowej składają się z gotowych prefabrykatów. Do ich budowy nie korzysta się z ciężkiego specjalistycznego sprzętu, a sam projekt jest gotowy w zaledwie kilka dni. Do ich budowy wykorzystuje się wieloletnie doświadczenie i nisko kosztowe rozwiązania, które z powodzeniem sprawdzają się już u niezliczonej ilości zadowolonych klientów.

Redakcja
Redakcja
Cześć! Jeśli to czytasz to jeszcze się nie znamy! Ale mam nadzieję, iż to się niedługo zmieni! Więc serdecznie zapraszam Cię do lektury moich wpisów ponieważ według mnie są na prawdę interesujące i pełne merytorycznej wiedzy!

Więcej od tego autora

Polecane

Najnowsze artykuły

Jakie są standardy jakościowe dla montażu okien?

W dzisiejszych czasach, prawidłowy montaż okien jest kluczowy dla zapewnienia nie tylko estetyki, ale także efektywności energetycznej i trwałości konstrukcji budynku. Standardy jakościowe dla...

Jak zaplanować umeblowanie biura?

W dzisiejszym świecie biznesu, gdzie konkurencja jest zacięta, a tempo pracy nieustannie rośnie, stworzenie odpowiedniego środowiska pracy staje się niezwykle istotne dla sukcesu firmy....

Kto zajmuje się projektowaniem mebli?

Projektowanie mebli to sztuka, która łączy w sobie funkcjonalność, estetykę i innowację. Każdy mebel, który znajduje się w naszym domu, biurze czy miejscu publicznym,...