Za co klienci cenią deweloperów? Odpowiadają przedstawiciele biur sprzedaży.

Sytuacja na rynku nieruchomości ostatnio jest bardzo dynamiczna. Od rekordowych wyników sprzedażowych, których nie zatrzymała w ubiegłym roku pandemia koronawirusa, po zupełnie nową rzeczywistość kreowaną – czy tego chcemy, czy nie – przez wojnę w Ukrainie. Nie zmienia się fakt, że podaż nowych mieszkań zapewniają deweloperzy. Z przedstawicielami biur rozmawiamy o tym, za co klienci cenią ich obsługę i w czym rynek pierwotny przewyższa wtórny. Warto podkreślić: mieszkania wciąż się sprzedają.

Przejrzysty proces zakupu

Zakup nowego mieszkania od firmy deweloperskiej wiąże się z różnymi formalnościami, natomiast od początku do końca cały proces jest przejrzysty, co nabywcy bardzo sobie cenią. Dzięki temu wiedzą, gdzie zacząć, do kogo skierować swoje kroki. Wystarczy odwiedzić biuro sprzedaży, a tam specjalista o wszystko zadba: doradzi, jakie mieszkanie będzie najlepsze, przedstawi standard wykonania, przygotuje listę potrzebnych dokumentów.

– Klienci wybierający dom z naszej oferty, kierują również wiele pytań dotyczących zakupu w oparciu o kredyt hipoteczny. To naturalne, ponieważ taka transakcja ma znaczenie, a sama decyzja powinna być odpowiedzialna. Do dyspozycji pozostaje nasz specjalista ds. kredytów, który zbada zdolność kredytową, obliczy przykładową ratę kredytu, skompletuje całą dokumentację do wniosku kredytowego, a przede wszystkim porówna oferty z różnych banków, na co przeciętnemu klientowi może brakować czasu i sił – tłumaczy Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments, wspominając o inwestycjach Rodzinne Podolany i Nowy Gruszczyn.

– W przypadku zakupu mieszkania z rynku pierwotnego, księga wieczysta zostaje założona wraz z umową przeniesienia własności. Banki oczywiście są przygotowane na taką ewentualność i nie stanowi to problemu w uzyskaniu kredytu hipotecznego – wskazuje z kolei Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development.

Bardziej komfortowo i piękniej

Każdy, kto poszukiwał własnego M i zajrzał do oferty deweloperów, musi przyznać, że po prostu jest ona szeroka. Odwiedzając Targi Mieszkań i Domów, czy popularne portale ogłoszeniowe, mamy do dyspozycji pełne spektrum: od komfortowych kawalerek w centrum, mieszkań 2- i 3-pokojowych do przestronnych domów w granicach Poznania, czy na jego przedmieściach. – Aktualnie oferujemy niedaleko Śródki nowe lokale mieszkalne w ramach projektu Rynek Wschodni. To 5-cio kondygnacyjny budynek wielorodzinny, w którym znajdzie się 47 mieszkań o powierzchni od 29 do 89 m kw. Oznacza to, że niemal każda grupa docelowa znajdzie propozycję mieszkaniową dedykowaną dla siebie – opisuje Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. – Ponadto warto dodać, że zakup mieszkania na wczesnym etapie realizacji to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Jako nowi właściciele, możemy dokonać zmian lokatorskich, a w efekcie uczynić swoje nowe M wymarzonym i niepowtarzalnym już na tym etapie. Deweloperzy oddają lokale w bardzo dobrym standardzie, służą swoją radą i pomocą w projektowaniu przestrzeni mieszkalnej – tłumaczy Marek Smogór.

Z kolei More Place oferuje domy na Osiedlu Przy Jeziorach w Poznaniu, przy ul. Golęczewskiej. Każdy lokal jest położony na dużej działce ponad 400 mkw., co pozwala na korzystanie z dużego, zielonego ogrodu oraz tarasu. – Dostrzegamy nadal duże zainteresowanie naszą propozycją lokali w zabudowie bliźniaczej – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. Podsumowując – od kawalerek, aż do domów, jest z czego wybierać.

Mieszkania w nowym budownictwie to bezdyskusyjnie nowoczesność. – Zadbane, reprezentatywne części wspólne wewnątrz budynku to priorytet każdej naszej inwestycji. Przykładem może być tutaj chociażby projekt Słowackiego 7, czy Nowe Ogrody 6.0 w Poznaniu. Dla komfortu życia mieszkańców w każdym projekcie powstaną rowerownie, a na zewnątrz pojawi się z kolei przytulny skwer, zapewniający mieszkańcom relaks na świeżym powietrzu. Są to elementy, których nie znajdziemy w starszym budownictwie – zauważa Piotr Łopatka, Członek Zarządu Proxin Development.

– Klienci cenią sobie możliwość wykończenia nowego lokalu „pod klucz”, w stylistyce w pełni odpowiadającej ich oczekiwaniom estetycznym. Mamy do dyspozycji projektanta wnętrz, zaangażowanego we wsparcie naszych przyszłych mieszkańców w kwestii aranżacji mieszkań – mówi Marcin Ostojski z KDM Deweloper.

Budują specjaliści

Duża część klientów na poznańskim rynku poszukuje domu pod miastem. Wśród nich nie brakuje rzecz jasna rodzin z dziećmi, dla których spokój i poczucie swobody są bardzo ważnymi wartościami.

– Wyobraźmy sobie sytuację, że ktoś chce zbudować dom metodą gospodarczą, własnymi siłami. Zatem musi zakupić działkę, zadbać o niezbędne media, projekt domu, wystąpić o pozwolenie na budowę, następnie przypilnować wykonawcy od A do Z. W aktualnej sytuacji rynkowej, kiedy materiały budowlane raczej drożeją, podobnie jak wyceny ekip budowlanych, jest to spore przedsięwzięcie. Ponadto trzeba mieć niezbędną wiedzę, by skutecznie zadbać o realizację. Alternatywą jest zakup domu z naszej oferty, gdzie wiele formalności i budowę bierzemy na siebie. Dodatkowo dbamy o części wspólne i infrastrukturę, w tym drogi wewnętrzne, co stanowi swoistą wartość dodaną – argumentuje Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Firma do końca II kwartału 2022 zakończy budowę 20 lokali szeregowych, o powierzchniach 74 i 92 mkw. Dzięki temu droga do wymarzonego domu zdecydowanie się skraca.

Redakcja
Redakcja
Cześć! Jeśli to czytasz to jeszcze się nie znamy! Ale mam nadzieję, iż to się niedługo zmieni! Więc serdecznie zapraszam Cię do lektury moich wpisów ponieważ według mnie są na prawdę interesujące i pełne merytorycznej wiedzy!

Więcej od tego autora

Polecane

Najnowsze artykuły

Jakie są standardy jakościowe dla montażu okien?

W dzisiejszych czasach, prawidłowy montaż okien jest kluczowy dla zapewnienia nie tylko estetyki, ale także efektywności energetycznej i trwałości konstrukcji budynku. Standardy jakościowe dla...

Jak zaplanować umeblowanie biura?

W dzisiejszym świecie biznesu, gdzie konkurencja jest zacięta, a tempo pracy nieustannie rośnie, stworzenie odpowiedniego środowiska pracy staje się niezwykle istotne dla sukcesu firmy....

Kto zajmuje się projektowaniem mebli?

Projektowanie mebli to sztuka, która łączy w sobie funkcjonalność, estetykę i innowację. Każdy mebel, który znajduje się w naszym domu, biurze czy miejscu publicznym,...